Tri-Metro Conference Login Here  
Member Schools Conference Schedules Directory All Conference Team Conference Standings
 
CalendarRostersScores and Standings
  
 

Calendar

 
 Please check frequently for updates.   << Yesterday  Tomorrow >>
 
Thursday, Dec 12, 2019
Time Event Location Details
2:45pm Nordic Skiing:Boys V/JV Conference Meet Richfield vs. Benilde - St. Margaret`s @ Baker Park Reserve 
2:45pm Nordic Skiing:Girls V/JV Conference Meet Richfield vs. Benilde - St. Margaret`s @ Baker Park Reserve 
3:30pm Knowledge Bowl: Meet Columbia Heights High School vs. Spring Lake Park @ Spring Lake Park High School 
3:30pm Nordic Ski: Meet St. Anthony / Spring Lake Park vs. TBD @ Elm Creek Park Reserve 
Classic
3:45pm Basketball:Girls 7/8 Game Columbia Heights Middle vs. Centennial Middle @ Centennial Middle School 
3:45pm Basketball:Girls 7/8 Game So. St. Paul vs. Richfield @ Richfield Middle School 
3:45pm Basketball:Girls MS Game Fridley Middle vs. Stillwater Jr Hi @ Stillwater Junior High 
3:45pm Wrestling:Boys Middle School (6-8) Match Maplewood Middle, Richfield, Roseville Area, White Bear Lake Area vs. Fridley Middle @ Fridley Middle School 
3:45pm Wrestling: MS Match Maplewood M.S., Richfield, Roseville Area Middle, White Bear Lake Area vs. Fridley Middle @ Fridley Middle School 
4:00pm  Basketball:Boys MS White Game  (Rescheduled to 01-13-20) St. Croix Lutheran vs. North Heights Christian Academy @ North Heights Christian Academy of Roseville 
4:00pm  Basketball:Girls JV Game  (Cancelled) Columbia Heights High School vs. Highland Park @ St. Paul Highland Park H.S. 
4:00pm Wrestling: Varsity Tri Robbinsdale Cooper, BCCA vs. Park Center @ Park Center High School 
Weigh In 3pm 4:15pm - Round 1 5:30 pm - Round 2 6:45 pm - PC Youth Night Showcase 7:00 pm - Round 3
4:00pm Wrestling: JV Tri Robbinsdale Cooper, BCCA vs. Park Center @ Park Center High School 
4:30pm  Basketball:Boys C Game  (Postponed) Academy of Holy Angels vs. Cristo Rey Jesuit @ Cristo Rey Jesuit High School 
5:00pm Wrestling: Meet Spectrum vs. St. Croix Lutheran @ St. Croix Lutheran 
5:00pm Wrestling: Triangular Washington Technology Magnet vs. St. Croix Lutheran @ St. Croix Lutheran 
5:15pm Hockey:Boys JV Game Academy of Holy Angels vs. Breck @ Breck School Anderson Ice Arena 
5:15pm Hockey:Girls JV Game Irondale / St. Anthony vs. Cretin-Derham Hall @ Highland Ice Arena 
5:30pm Basketball:Girls C Game Shakopee vs. Academy of Holy Angels @ Academy of Holy Angels 
5:30pm Basketball:Girls JV Game Shakopee vs. Academy of Holy Angels @ Academy of Holy Angels 
5:30pm Basketball:Boys JV Game Brooklyn Center vs. St. Paul Harding @ Harding High School - St. Paul 
5:30pm Basketball:Boys C Game Brooklyn Center vs. St. Paul Harding @ Harding High School - St. Paul 
5:30pm Basketball:Boys C Game Fridley High School vs. Highland Park @ Highland Park High School 
Field House
5:30pm  Basketball:Girls Varsity Game  (Cancelled) Columbia Heights High School vs. Highland Park @ St. Paul Highland Park H.S. 
5:30pm Basketball:Boys JV Game Fridley High School vs. Highland Park @ St. Paul Highland Park H.S. 
5:30pm Hockey:Boys JV Game Cretin-Derham Hall vs. Irondale / St. Anthony @ Schwanns Super Rink 
5:30pm Hockey:Boys JV Game Rochester Lourdes vs. SPA Hockey Co-op @ SPA - Drake Arena 
5:30pm Swim & Dive:Boys V/JV Meet Minneapolis South vs. Columbia Heights High School @ Columbia Heights High School 
5:30pm Wrestling: Triangular Columbia Heights High School, Minneapolis Roosevelt vs. Fridley High School @ Fridley High School 
WI - 4:30 Round 1 5:30 MPLS SO vs Chts/DLS Round 2 FR vs MPLS SO Round 3 FR vs Chts/DLS
5:30pm Wrestling: Triangular Columbia Heights High School vs. Fridley High School @ Fridley High School 
WI - 4:30 Round 1 5:30 MPLS Ro vs Chts/DLS Round 2 FR vs MPLS RO Round 3 FR vs Chts/DLS
6:00pm Basketball:Boys JV Game Academy of Holy Angels vs. Cristo Rey Jesuit @ Cristo Rey Jesuit High School 
6:00pm Gymnastics:Girls V/JV Meet St. Anthony Village vs. Hopkins @ Hopkins High School 
6:00pm Swim & Dive:Boys Meet St. Anthony Swim Team vs. Richfield @ Richfield Middle School 
6:00pm Swimming & Diving:Boys Varsity Meet St. Anthony Village vs. Richfield @ Richfield Middle School 
6:00pm Wrestling: Meet Trinity vs. Saint Agnes @ Saint Agnes School 
7:00pm Basketball:Girls Varsity Game Shakopee vs. Academy of Holy Angels @ Academy of Holy Angels 
7:00pm Basketball:Boys Varsity Game Brooklyn Center vs. St. Paul Harding @ Harding High School - St. Paul 
7:00pm Basketball:Boys Varsity Game Fridley High School vs. Highland Park @ Highland Park High School 
7:00pm Wrestling: Meet Irondale / St. Anthony vs. Cretin-Derham Hall @ Cretin Derham-Hall 
7:15pm Hockey:Boys Varsity Game Academy of Holy Angels vs. Breck @ Breck School Anderson Ice Arena 
7:15pm Hockey:Girls Varsity Game Irondale / St. Anthony vs. Cretin-Derham Hall @ Highland Ice Arena 
7:30pm Basketball:Boys Varsity Game Academy of Holy Angels vs. Cristo Rey Jesuit @ Cristo Rey Jesuit High School 
7:30pm Hockey:Boys Varsity Game Cretin-Derham Hall vs. Irondale / St. Anthony @ Schwanns Super Rink 

     


      View: 
December  2019
<< < TODAY > >>
S M T W T F S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
 
View Schedules: